wtorek, 25 lipca 2017

Minęły 4 lata -krótkie podsumowanie.

"Plusy dodatnie":
1.Blisko 66 tysięcy odsłon i 11 796 użytkowników zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, biorąc pod uwagę wąską specjalizację bloga. Będzie to zapewne motorem do dalszego pisania.
 Google  Analytics2.Nawiązałem wiele internetowych znajomości z podobnymi "wariatami" miłośnikami plomb i różnego rodzaju staroci.
3.Pogłębiłem znacznie swoją wiedzę historyczną na różne ciekawe tematy, do których nigdy bym nie dotarł, gdyby nie poszukiwania związane z identyfikacją plomb.
4.Zrobiłem fotki, nadałem numery katalogowe większości plomb z mojej kolekcji.
5.Opisałem na blogu 133 plomby. Dużo- patrząc na czas jaki trzeba poświęcić na zrobienie dobrego zdjęcia, poszukanie i przedstawienie wiarygodnego opisu i pomiarów. Mało- patrząc na ilość czekających na opisanie.

"Plusy ujemne":
1.Bywają dłuższe przerwy w pisaniu- niestety brak czasu.
2.Często widzę moje opisy wykorzystywane do sprzedaży plomb. Nie mam tego za złe, bo uważam bloga w pewnej mierze za edukacyjnego ale proszę tego nie robić na zasadzie kopiuj-wklej. Można napisać np."Opis podobnego przedmiotu" i podać link do blogu. Tym bardziej, że opis wykorzystywany jest do celów komercyjnych (sprzedaży).


Dziękuję wszystkim, którzy w różnej mierze przyczynili się do rozwoju blogu. Szczególnie Panu Jackowi Moje Wykopki i Tomkowi Moja Numizmatyka za promocję na blogu, koledze Mroku z Forum Poszukiwanie Skarbów i Panu Robertowi z Buttonarium za przekazanie plomb do mojej kolekcji. Dziękuję wszystkim aktywnym czytelnikom ,którzy pomogli uzupełnić opisy plomb, przysyłając ciekawe informacje.
I wreszcie dziękuję Panu Marcinowi Spod Stempla za dopisanie mojego bloga (za namową Tomka) do listy numizmatycznych Blogi o monetach, czyli numizmatyka w sieci , co mnie pozytywnie zaskoczyło. Dzięki temu Odcisk Czasu nie jest już sierotką tylko "adoptowanym blogiem numizmatycznym".

Plany.
Plany najczęściej się nie spełniają (nie zostają zrealizowane),dlatego czas pokaże...

12 komentarzy :

 1. Dziękuję za wspomnienie mojej osoby (mojewykopki). Czasami też bawię się w ID plomb. Korzystam z pomocy niemieckich detektorystów. Mam parę setek plomb. Znalezisk różnych mam coraz więcej, trochę za dużo. Niektóre daruję (nie sprzedaję) zapalonym kolekcjonerom z jakiejś tematyki - porcelanki, obrączki ptasie. Myślę, że mógłbym i Ci podarować jakieś egzemplarze. U mnie występują głownie niemieckie / pruskie ale zdarzają się i inne kraje.
  Jeżeli uważasz za potrzebne to możesz z bloga kopiować każdą plombę i opisywać na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspomniałem Twój blog ponieważ jest bardzo interesujący i czytam posty na bieżąco, ponadto mam dużo wejść właśnie z linku umieszczonego na "Moje Wykopki".Dziękuję za możliwość kopiowania zdjęć plomb, będę korzystał. Jeżeli chcesz przekazać część plomb do mojej kolekcji to bardzo chętnie się nimi zaopiekuję i opiszę na blogu.

   Usuń
  2. przekaże plomby ale na koniec roku. Ponieważ wszystkie znaleziska opisuję, fotografuję i kataloguję. Na koniec roku zrobię zbiorczo rok 2017, a plomby wybiorę z lat 2012-17

   Usuń
  3. Cieszę się bardzo, będę czekał.

   Usuń
 2. Zrobiłem identyfikację znalezionej plomby pod Kołobrzegiem. Może ID się przyda na twój blog:
  https://drive.google.com/file/d/0B2DQXlHYLEzVc2lNQlJPOWFrcG8/view?usp=sharing

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie robię konkurencji. Następne ID plomb.Posiłkowałem się Twoim blogiem i informacjami od Niemców z detektorforum.de.
  Wpis na moim blogu 15.08.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe plomby, "Grabski-Wilkoński"- czeka u mnie na publikacje to skorzystam z Twojego ID.

   Usuń
 4. Trochę spóźnione (eh ten brak czasu) ale 100 lat niech żyje nam blog! Gratuluję serdecznie rozwoju i bardzo ciekawych wpisów! Dziękuję też za wspomnienie mojej osoby, to dla mnie przyjemność móc promować tego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czy jest możliwość pokazywania swoich plomb ? Podoba mi się identyfikacja, nie mam ich za wiele,ale Twój art.pomógł mi i teraz wiem że mam z młyna Setzdorf teraz już to Czechy i miejscowość Vapenna. Tylko że jest z drugiej strony odznaczenie W m 0 ? Czyli mąka pszenna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WM 0 czyli Weizenmehl 0 - mąka pszenna typ 0 (grubo mielona).
   Jeżeli masz wyraźnie odciśnięte i dobrze zachowane plomby to chętnie je opiszę oczywiście zaznaczając, że pochodzą z Twojej kolekcji. Kontakt esox105@gazeta.pl

   Usuń